|
|
|
Az egyik leggyakrabban használt eszköz a jóslásra a cigánykártya. A lapok legtöbb esetben önmagukért beszélnek, aki érti, hogy mit is akarnak mondani a kártyák. Sok-sok gyakorlás kell ahhoz, hogy valakinek a lapok megszólaljanak. Minden lapon rajta van a jelentése, de ezeket a lapokat együttesen célszerű értelmezni, hiszen az értő számára a kártya mesél. Sok esetben még kérdezni sem kell a jósolónak a jósoltatótól, annyira egyértelmű a lapok üzenete.
Sokféle kirakási módszer ismert a cigánykártya esetében, van aki az egyiket, van a másikat részesíti előnyben. A következőkben leírt kirakási módszereket kedvelem leginkább, számomra ezek a legbeszédesebbek.
A jóslás megkezdése előtt a lapokat jól megkeverjük és jósoltató balkezével elemeltetjük
1. 3x21
A lapokat három sorba és hét oszlopba rajuk ki. A felső sor a múltat, a középső sor a jelent, az alsó sor a jövőt jelenti. Az oszlopok jelentése a következő:
1. oszlop: a kérdező maga
2. oszlop: környezete
3. oszlop: vágyai és félelmei
4. oszlop: amire számít
5. oszlop: amire nem számít
6. oszlop: közeli jövő
7. oszlop: távoli jövő
Ha valamire még rá akarunk kérdezni, akkor 7 lapra ráteszünk egy lapot, amikre a kérdező legjobban kíváncsi
2. 26 lapos jóslás
A kérdező személyi jelölő lapját középre tesszük, és körbe rakjuk a egyesével a kártyákkal a következőképpen: egyet alulra, egyet felülre, egyet jobbra, egyet balra, és még egyet alulra. Ezt ismételjük addig, míg a személyi jelölő lap körül mindenhol nem lesz 5-5 kártya lap. A személyi jelölő lap alatt : ami a szívében | |