A feng shui túlmutat az ősi kínai térrendezés művészetén. Életforma, filozófia, mely segít megmutatni az utat saját belsőnkhöz és ha tisztában vagyunk már önmagunkkal, értékeinkkel, esetleges hiányosságainkkal, képesek vagyunk harmóniában élni környezetünkkel. A helyes önismeret megalapozza a boldogabb életet.
A feng shui kifejezés a kínai nyelv kantoni nyelvjárásából származik, a feng jelentése szél a shui jelentése víz. A szél és víz képviseli a folytonos mozgást, az áramlást, a csit, az életenergiát.
A régi kinaiak úgy tartották, hogy minden tárgynak, épületnek is van egy rezgésszintje, kisugárzása, energiája és megfelelő tájolással a pozitiv energiák maximalizálhatók. Arra törekedtek, hogy minél harmónikusabban éljen az ember a természettel (Forma iskola). A Feng Shui-t kezdetben sírok tájolására alkalmazták, később az élők házainak optimális elhelyezésére. Az ősi Kínában a Feng Shui a kultúra és a mindennapok szerves része volt. A kulturális forradalom után háttérbe szorult, kivéve Tajvanon és Hong Kongban, ahol Feng Shui tanácsadó megkérdezése nélkül ma sem épülnek házak, és nem köttetnek házasságok. |